Portatif Ro Kurulum Bilgileri

Portatif arıtma sistemlerinde kurulum bilgileri aşağıdaki gibidir. 

Paket içersinden çıkan mavi renkli membran filtremizi büyük beyaz kapaklı olan filtre kabımızın içine etrafındakı kalın conta kapak kısmına denk gelecek şekilde takıyorsunuz. Sistemde 12" Sediment Filtre yazan birinci filtre  Ana Su Şebeke girişidir. Flow 300 veya 400 cc yazan silindir kıvrımlı restrıctor diye tabir ettiğimiz parça atık sudur. Eğer Reef Akvaryumları veya saf su olarak kullanacaksanız kahverengı olan sılıkat recınesının cıkısı akvaryum çıkışı temiz sudur. Reef olarak  kullanılmayacaksa Membran kabı üzerindeki, Atık su parcasının yanındaki Çekvalfli dirsek temiz su çıkışıdır. 

Reef Portatif sistemlerinde Silikat reçinesine girmeden önce 45 dakika , diğer arıtma sistemlerinde ise Çekvalf dediğimiz temiz su çıkışından ise bir Saat suyun boşa akıtılması gerekmektedir. Aksi taktirde arıtma sistemlerinden cıkan yüksek ph ve yüksek lletkenlik değerleri sisteminize zarar verebilmektedir. 

İçme suyu ve akvaryum olarak kullanılan sistemlerde ise Post Carbon Tatlandırıcı filtreden cıkan suyun 1.5 saat boşa akıtılması yeterlidir. 

***Atık su temiz suya göre daha fazla çıkması sistem çalışma prensibinden dolayı normaldir.

***Atık su hortumunun kırılmamasına özen gösteriniz. 

Sistemleri kesinlikle sıcak suda kullanmayınız. Aksi taktirde filtrelere zarar verecektir. 

Reef Sistemler de mixped reçine değişim ömrü max 500 lt dir.

0555 968 61 95 numaralı hattımızdan bize Tel veya Whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz.