Ro Su Arıtma Tezgahaltı Kurulum Detayı

Reverse Osmos Tezgahaltı Su Arıtma Cihazlarının Kurulum ve Bilgilendirme Şeması 

 

Ana Su Girişi Bağlantısını yaparken, 

Kutu içerisinden çıkan hat alma ve mını metal vana aparatlarını tezgahaltında bulunan ana su girişi veya bulasık,camasır makınesi musluğunu sökerek araya ilave ediniz. Kurulum esnasında teflon kullanmalısınız. Mutlaka soğuk suya bağlanmalıdır. 

 

İhtiyacınız Olan Malzemeler : 

1 Adet Ayarlı Anahtar 

1 Adet Teflon Bant 

 

Cihazı karşımıza aldıgımızda;

-Alttaki sağdaki 1.filtre ana su girişidir. 

- Atık su çıkışı lavabo gider borusuna takılacaktır. Üst tarafta yatay konumda duran Membran filtresinin arka tarafında Flow 300 yazan silindirik parçadır. 

Tank ve İçme Suyu ise En üst tarafta tatlandırıcı filtrenin üzerindeki bağlantılardır. Sağdaki Depoya ,soldaki ise temiz su musluğuna gidecek olan çıkıştır. 

Arıtılmış su deposu üzerinde metal dişli olan parçaya bir miktar teflon bant sardıktan sonra plastik tank vanasını sıkınız. Zorlandıgını hissettiğiniz an sıkmayı durdurun.Aksi taktirde plastik vana  çatlayacaktır. Aynı hortum üzerinden depoya temiz su hem giriş hem çıkış yapacağından dolayı, tek hortum kullanılmaktadır. 

 

Paslanmaz Temiz Su Musluğunun Tezgaha Monte Edilmesi ; 

Bu aşamada ihtiyacınız olan malzemeler, 

1 Adet Matkap 

1 Adet Ayarlı Anahtar 

Bu işlemi yaparken 12 veya 14 mm kalınlığında Eviye için Sac uçları Mermer veya Granit Delecekseniz Beton,Granit ucu kullanabilirsiniz.Hilti matkap kullanıyorsanız mermer ve graniti  yavaş yavaş delerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Musluk paketi içersinden çıkan üst yüzey koruyucu ve alt lastik contaları monte ediniz.Sonra alt kısımda ise somun ve Tırtıklı sıkıştırma parçacısını sıkınız.

Hortum Bağlantısı için ise,

Önce Metal sıkma somununu hortuma takınız. 

Sonra plastık halkayı hortuma geçiriniz.Ve en son ise İnsert dediğimiz hortumun içine giren 0.4 mm lik plastik parçayı takarak musluğun altındaki dişli Mile sıkınız.  

Ana su girişi ve Temiz su Musluk Bağlantılarımızı yaptıktan sonra cihazımızı teste alarak Start verebiliriz. 

 

Son aşamada ise, Kurulum tamamlandıktan sonra 10 dakika Depo vanası kapatılır.

Ana su girişi vanası açılır.

Temiz su Musluğumuzda açılarak 10 dakika boşa akıtılır.

Daha sonra Temiz su musluğumuz kapatılır.

Depo vanası açılır. 

1 Saat depo doldurulur. 10 Dakika temiz su musluğunda su boşaltılmalıdır.

Bu seansı 3 ila 4 kez doldur boşalt yaptıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. 

Doldur boşalt yapma sebebimiz filtre sistemlerimizin yeni olması ve fabrika çıkışı nedeni ile Membran filtrenin kurumaması için kullanılan nemlendirici ve koruyucuların dışarı aktarılması,Tds değerinin düşürülmesi ön filtrelerdeki karbon ve tatlandırıcı filtrelerin yüzey tozlarının dışa aktarılması içindir.

Bu işlemi yapmadan kullanmayınız.  

 

 

Yardımcı Teknik Detaylar ; 

1- Depo 1 saatten daha uzun sürede veya hiç su dolmuyorsa deponun yan tarafındaki hava sibobu iğnesine basılarak, 8-10 saniye hava boşaltılır.Fazlasını yapmayınız.Aksi taktirde depoya su dolduğunda suyu basınc yapamayacağından dolayı Temiz su musluğuna basmayacaktır.

2- Ana su girişi vanası Hortum hizasına doğru açık konumdadır. Sağa ve sola her ıkı tarafa kapalı konumdadır. 

3- Şebeke suyu basıncı 3.5 bar altında ise Pompalı bir cihaz tercih etmelisiniz. 

4-Musluktan su gelmiyor ise, Şebeke suyunuzun açık konumda oldugundan emin olun. Tesisatlardaki kireç ve paslanmalardan dolayı mini metal vananın ucunun tıkanmadıgından emin olun. Aksi bir durum tıkanma mevcut ise kürdan yardımı ile vana ucunu açınız. 

Musluk altına cihazdan gelen temiz su hortumu sıkılırken kıvrılmadıgından emın olunuz. 

5-Atık su depo dolduktan sonra kesmiyor ise,yukarıdaki 1.maddede bahsettiğimiz gibi depo havasını alınız.Depodaki yüksek basınç depo dolmamasına neden olabilir. 

6-Atık suyun kesilip kesilmediğini kontrol etmenin en pratik yolu Depo vanası ve Temiz su musluğu kapatılır. Eğer Atık su kesilir gibi oluyor ve aniden şiddetli akmaya başlarsa, Shutoff valf diğer bir ifade ile 4 yollu valf veya Membran Filtre üzerindeki temiz su çekvalfi arızalıdır. 

Yeni alınan cihazlarda eğer bu durum mevcut ise bize bildirerek garanti bazında isteyebilirsiniz. 

7-Su Arıtma Cihazı ve Su deposu tezgahaltındaki mevcut yer kullanımı engel ise yatay kullanabilirsiniz.

 

 

 

Resimdeki bağlantı şeması Türkçe olarak hazırlanmıştır. 

Teknik Desteğimiz için : 0555 968 61 95 ten bize ulaşabilirsiniz.